Naujienos
Stormzy: „Didžioji Britanija yra rasistinė šalis, o premjeras kursto neapykantą“

Stormzy naujame interviu apibūdino D. Britaniją kaip „neabejotinai 100 proc.“ rasistinio požiūrio šalį, taip pat užsimindamas, kad ministro pirmininko Boriso Johnsono pozicija padėjo sudaryti tokias pažiūras.

Per interviu Italijos laikraščiui „La Repubblica“ Stormzy buvo paklaustas, ar, jo manymu, Didžioji Britanija vis dar yra rasistinio požiūrio šalis. „Tikrai 100 proc.“, – atsakė jis ir pridūrė, kad kai kurie to rasizmo elementai vis dar yra „paslėpti“ Didžiosios Britanijos visuomenėje.

„Atrodo, lyg visi sakytų: o ne, mes nesame rasistai. Tačiau šalyje yra daug rasizmo “, – tęsė jis. „Sudėtingas dalykas JK yra tas, jog kaip jūs sakėte, Italijoje tai akivaizdi problema, o tuo tarpu bandymas britui paaiškinti, kad Didžioji Britanija yra rasistinio požiūrio šalis, yra pats sunkiausias dalykas. Jie galvoja: Ne, taip nėra. Stormzy, kad tau sekasi. Pažvelkite į Londoną, čia gausu juodaodžių žmonių“

Graimo atlikėjas anksčiau teigė, kad manė, jog šio mėnesio visuotinių rinkimų rezultatas iškėlė „tamsų debesį“ per šalį. Taip pat jis užsiminė, kad ministras pirmininkas yra tokios visuomenės dalies atstovas, kurio kalba ir elgesys paskatino žmones išsakyti rasistines pastabas viešai.

„Jei aukščiausias asmuo gali atvirai pasakyti tokį rasistinį dalyką, jog juodaodžiai turi arbūzo šypseną, o musulmones palygino su pašto dėžute, jei tai yra mūsų figūra, lyderis, iš kurio turime imti pavyzdį, o jis atvirai sako šiuos dalykus, tai skatina neapykantą tarp kitų “, – pasakojo pašnekovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *