Rekomenduojame
Į Energetikos ir technikos muziejų – groti žaibais

Energetikos ir technikos muziejuje atidaryta nauja nuolatinė ekspozicija apie atsinaujinančią energetiką, praeities ir ateities išradimus – Virsmo salė. Sugroti žaibais, pagaminti energijos, panaudoti ją pakelti draugą į orą, sugeneruoti teigiamą krūvį ant odos ir plaukų, groti saulės energija, elektromagnetais, gauti roboto ranka nupieštą portretą – muziejuje apie mokslą pasakojama įdomiu ir įtraukiančiu būdu.

Naujoji Virsmo salė įkurta buvusios Transporto ekspozicijos vietoje, tik įrengta 6 m po žeme. Jos statybų metu atrasta objektų iš senosios Vilniaus elektrinės statybos metų. Vienas jų – Virsmo salės pašonėje atverti istorinės elektrinės kamino pamatai, kurių vieta iki šiol nebuvo tiksliai žinoma. 

Virsmo salėje lankytojams kuriama unikali ir įtraukianti patirtis. Kiekvieną eksponatą sudaro dvi dalys. Vykdydamas interaktyvų iššūkį lankytojas generuos energijos Kvantus, kurie bus keičiami į suvenyrus ir Virsmo salės inžinieriaus atestatą. Antrojoje dalyje – istorinis ir technologinės raidos pasakojimas, kuris pateikiamas per pjūvį vakar-šiandien-rytoj.

„Kurdami Virsmo salę taikėmės į ateitį – domėjomės, kokios technologijos vystomos ir bus diegiamos ateityje, kaip tai pakeis mūsų gyvenimus, kasdienybę ir įpročius. Konsultavomės su inžinieriais, fizikais, architektais – daugybe įvairių sričių mokslininkų ir apjungėme jų mokslinius tyrimus. Tikimės, kad ekspozicijos skiltį „rytoj“ gana greitai galėsime pakeisti į „šiandien“, – kalbėjo Energetikos ir technikos muziejaus direktorius, projekto vadovas Mykolas Bistrickas.

Ekspozicijos centre – išskirtiniai eksponatai: viena mažoji ir dvi didžiosios Tesla ritės. 1891 m. išradimą sukūrė serbų kilmės inžinierius Nikola Tesla. „Gyvename laikais, kai klimato ir geopolitiniai iššūkiai verčia mus mažinti CO2 emisijas, ieškoti alternatyvių kuro šaltinių, efektyviau panaudoti turimus resursus ir tobulinti esamas technologijas. Šiuos iššūkius spręs mūsų ir ateities kartos. O N. Teslos idėjos pralenkė laiką ir dar šiandien yra aktualios“, – sakė M. Bistrickas. 

Be pagrindinės ekspozicijos Virsmo salė siūlo įtraukiančių edukacinių programų ir erdvę moksleiviams pasiruošti brandos egzaminams. Ekspozicija atliepia švietimo sektoriaus poreikį ugdyti daugiau inžinierių ir energetikų, visuomenės norą šviestis energetikos, technologijų srityse.

Energetikos ir technikos muziejus įsikūręs pirmojoje Vilniaus miesto elektrinėje, greta Karaliaus Mindaugo tilto. Muziejus – įdomaus laisvalaikio erdvė, kur po vienu stogu telpa istorija ir unikalus industrinis paveldas, interaktyvus mokslo pažinimas, parodos ir kultūros renginiai. 

Virsmo salė atvira muziejaus darbo laiku antradieniais–sekmadieniais nuo 10 iki 18 val.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *