Naujienos
BTS (방탄소년단) – septynių vaikinų grupė iš Pietų Korėjos

Visai neseniai Lietuvos Forum Cinemas kino teatruose filmas Burn The Stage: The Movie (filmas apie 2017 metų grupės turą „Wings“ ir jo užkulsius) surinko daugiau nei tris tūkstančius žiūrovų, todėl daugumai kilo susidomėjimas šia grupe ir jos muzika.

Naujausias grupės albumas Love Yourself: Answer Lietuvos iTunes debiutavo pirmoje vietoje, taip pat kaip ir prieš tai išlei

stas albumas Love Yourself: Tear.

Grupės dainos užėmusios pirmą vietą Lietuvos iTunes :

  • Don’t Leave Me
  • MIC Drop (Steve Aoki remix)
  • FAKE LOVE
  • 2!3!

Bei daug kitų grupės, jos narių solinių ar bendradarbiavimo su kitais atlikėjais darbų.

Tai parodo, kad susidomėjimas grupe Lietuvoje yra didelis. Galima įvardinti kelias priežastis kodėl.

Visų pirma, jų muzika yra kokybiška ir žodžiai turi prasmę. Kadangi nariai patys prisideda prie daugelio dainų kūrimo, BTS gali kalbėti jiems rūpimomis temomis. Karjeros pradžioje vaikinų dainos buvo apie mokykloje patiriamus sunkumus ir neteisybę, vėliau, kaip sunku rasti save, siekti svajonių, dar vėliau apie būtiną meilę sau, išsivadavimą iš nuodingų santykių ir unikalios asmenybės išsaugojimo svarbą.

Kalbant apie BTS, neįmanoma nepaminėti jų artimo ryšio su gerbėjais – ARMY. Grupė turi didžiulį skaičių fanų visame pasaulyje, kurie yra skirtingo amžiaus, lyties, rasės, tautybės, įsitikinimų ir profesijų. Dauguma mano, kad gerbėjų grupę sudaro vien tik labai jauno amžiaus merginos, tačiau dažnai nustembama sužinojus, kiek daug fanų yra jau suaugę žmonės, kuriems rūpi grupės skleidžiamos idėjos bei patys nariai, kaip asmenybės. BTS atsiimdami bet kokį apdovanojimą nepamiršta padėkoti savo gerbėjams. Grupės nariai yra parašę kelias dainas skirtas ARMYs. Tai 2!3!, Pied Piper, Magic Shop.

BTS palaiko šiltus santykius ne tik su gerbėjais, bet ir tarpusavyje. Viena didžiausiu jų stiprybių – komandinis darbas. Vaikinai gerbia ir palaiko vienas kitą ne tik scenoje, bet ir už jos ribų. Nors grupės karjera ir projektai nariams visada yra pirmoje vietoje, jie nesivaržo atskleisti savo talentų ir solinėje ar kelių narių veikloje. Šviežiausias toks projektas – Steve Aoki daina iš jo naujausio albumo Neon Future III, kuri yra atliekama kelių BTS narių. Kūrinys debiutavo pirmoje vietoje Lietuvos iTunes ir dvidešimtoje vietoje Lietuvos Spotify TOP50.

Anksčiau jau buvo užsiminta apie BTS skleidžiamas idėjas, taigi, dar viena grupės populiarumo priežasčių – socialinių klausimų svarba. 2017 metais kartu su UNICEF, BTS paskelbė kampaniją #ENDviolence, kuri yra skirta vaikams patiriantiems smurtą mokykloje, šeimoje. Kartu su ARMYs jau paaukota daugiau nei milijonas eurų. Tai buvo grupės įkvepiančių pasisakymų apie meilę sau pradžia. Dėl aktyvios socialinės veiklos ir siunčiamos žinutės mylėti save, grupė buvo pakviesta pasisakyti Jungtinių Tautų organizacijos asamblėjoje atstovaujant dabartinę kartą.

Galų gale – stulbinantys vaikinų pasirodymai. Jau žinoma, kad BTS nariai turi stulbinamų vokalinių sugebėjimų, tačiau negana to, grupė beprotiškai sunkiai dirba ruošdami kūrinių choreografijas. Bet kas apsilankęs viename iš pasirodymų tikrai nori sugrįžti ne vienam kartui.