Rekomenduojame
2023 metų vasaros apžvalga: 10 geriausių Europos muzikos festivalių

Europa visame pasaulyje yra puikiai žinoma dėl savo turtingo kultūrinio paveldo, gražaus ir skirtingo kraštovaizdžio bei puikios muzikos. Kiekvienais metais muzikos mylėtojai iš viso pasaulio atvyksta į senąjį žemyną išgirsti skirtingų stilių muzikos ir sudalyvauti įvairiose čia rengiamuose muzikos festivaliuose. Nuo elektroninės muzikos garsų Belgijoje, iki indie muzikos Ispanijoje. Europoje, kiekvieno žanro muzikos gerbėjas gali atrasti tik jiems skirtus muzikos festivalius. Šiame straipsnyje apžvelgsime dešimt geriausių muzikos festivalių Europoje, kuriuose būtinai turėtumėte apsilankyti nors vieną kartą gyvenime.

„Sziget Festival“ (Budapeštas, Vengrija)

„Sziget“ muzikos festivalis, dar dažnai vadinamas „Laisvės sala“, vyksta Obudai saloje, pačioje Vengrijos sostinės Budapešto širdyje. Festivalio metu galima išvyti įvairaus žanro muzikos atlikėjų – pradedant roku ir baigiant pasaulinėmis populiariosios muzikos žvaigždėmis. Dėl šios priežasties, „Sziget“ festivalis pritraukia tūkstančius skirtingos muzikos gerbėjų iš viso pasaulio. Festivalis taip pat garsus savo nestandartinėmis scenomis, meninėmis instaliacijomis ir neįprastais teatralizuotais pasirodymais. Šis festivalis vyksta kiekvienų metų rugpjūčio mėnesio viduryje.

„Tomorrowland“ (Bomas, Belgija)

Visų elektroninės šokių muzikos gerbėjų puikiai pažįstamas „Tomorrowland“ festivalis, kiekvienais metais Belgijos Bomo mieste rengiamas liepos mėnesį. Jis garsėja ekstravagantišku scenų išpildymų, galingų lazerių šviesomis ir žinoma pačių garsiausių pasaulio didžėjų pasirodymais. Aistringiems festivalių mylėtojams, šis festivalis dažniausiai palieka neišdildomą įspūdį. Užburiantis savo magiškomis spalvomis ir ryškiais kostiumais pasidabinusiais lankytojais, šis festivalis laikomas vienu geriausiu ir kokybiškiausiu festivaliu visoje Europoje.

„Primavera Sound“ (Barselona, Ispanija)

Barselonos mieste Ispanijoje vykstantį indie stiliaus muzikos festivalį „Primavera Sound“ privalo aplankyti kiekvienas šio muzikos žanro mylėtojas. Festivalio pavadinimas sufleruoja, kad jis vyksta pavasarį. Ispanijoje vasara oficialiai prasideda birželio mėnesio viduryje, todėl šis festivalis dažniausiai  palydi išeinantį pavasarį ir vyksta paskutinėmis pavasario dienomis. Gaivinantis pajūrio dvelksmas ir Viduržemio jūros klimatas – nenuostabu, kad į šį festivalį susirenka ne tik geros muzikos, bet ir gero oro ir maisto mylėtojai.

„Glastonbury“ festivalis (Piltonas, Anglija)

„Glastonbury“ festivalį galima drąsiai pavadinti pavyzdžiu, kitiems festivaliams. Kiekvienais metais Anglijos Somerseto mieste vykstantis festivalis pritraukia ne tik garsiausius pasaulio muzikos atlikėjus,  bet ir dideles minias lankytojų. Birželio antroje pusėje vykstantis festivalis yra puikiai atpažįstamas dėl savo ikoniškos, piramidę primenančios, scenos. Šių metų festivalyje pasirodė tokie garsūs pasaulio atlikėjai ir grupės kaip Eltonas Džonas, Guns N’ Roses, Arctic Monkeys, Lil Nas X, Blondie ir kiti. Tad jei nenorite pradėti vasaros, dienas leisdami namuose, žiūrėdami televizorių arba jums pabodo įvairios pramogos prie kompiuterio, kazino žaidimai internetu ir kita veikla, būtinai pasitikite vasarą dalyvaudami šiame festivalyje.

„Roskilde“ Festivalis (Roskildė, Danija)

Danijoje vykstanti „Roskilde“ muzikos festivalis yra vienas seniausių ir ikoniškiausių festivalių visame senajame žemyne. Viena iš esminių festivalio vertybių yra ta, kad festivalis nesiekia pelno, nes visas gautas pelnas yra skiriamas labdarai. Per ilgus festivalio gyvavimo metus, jos scenose pasirodė ne viena garsi muzikos pasaulio figūra ir grupė. Birželio – liepos mėnesiais vykstantis festivalis yra puikus įrodymas, kad gilios muzikos tradicijos ir socialinė atsakomybė yra puikiai suderinami dalykai.

„Melt“ Festivalis (Feropolis, Vokietija)

Liepos mėnesio viduryje, Vokietijos Feropolio mieste vykstantis elektroninės muzikos festivalis dar vadinamas elektroninės muzikos rojumi geležiniame mieste. Feropolio miestas įsikūrė buvusiame rusvosios anglies kasimo karjere. Industrinėje aplinkoje įrengtos festivalio scenos prideda papildomo žavesio ir emocijų, kurie palieka neišdildomus įspūdžius. Norintiems gerai praleisti laiką netradicinėje aplinkoje klausant geros muzikos – šiame festivalyje būtina apsilankyti nors vieną kartą.

„EXIT“ Festivalis (Novi Sad, Serbija)

Kiekvienais metais į Serbijos Novi Sad mieste esantį Petrovardin fortą lankytojus kviečia „EXIT“ festivalis, kuris garsėja išskirtine muzika ir kerinčiu vaizdu. Unikalią renginio atmosferą sukuria greta senus laikus menančio forto išdėstytos scenos. „EXIT“ festivalyje savo skonio muziką atras kiekvienas – nuo roko iki populiariosios ar elektroninės muzikos. Nepamirškite – festivalis vyksta kiekvieną vasarą, liepos mėnesio pradžioje.

„Rock Werchter“ (Werchter, Belgija)

„Rock Werchter“ yra Belgijoje vykstantis roko muzikos festivalis, kiekvienais metais sukviečiantis vietines ir pasaulines roko muzikos žvaigždes. Šis, keturias dienas vykstantis festivalis žinomas dėl jame pasirodančių garsių atlikėjų ir užburiančios rokenrolo dvasios.

„Pohoda“ Festivalis (Trenčínas, Slovakija)

Nuo 1997 metų, Slovakijoje, Trenčine organizuojamas „Pohoda“ muzikos festivalis alsuoja savo ramia atmosfera ir draugiškais lankytojais. Jo metu scenoje pasirodo daugybė įvairaus žanro muzikos atlikėjų –  nuo roko ir indie stiliaus muzikos, iki elektroninės ir pasaulinės šokių muzikos. Festivalis vyksta liepos mėnesio pradžioje, todėl tai yra puiki vidurvasario šventė.

Apibendrinant reikia paminėti, kad Europa yra kai kurių ikoniškiausių ir didžiausių muzikos festivalių namai. Nesvarbu, ar jūs esate roko, elektroninės muzikos, indie muzikos ar populiariosios muzikos gerbėjai, Europoje galite nesudėtingai rasti jūsų muzikinį skonį atitinkantį muzikos festivalį. Šie festivaliai yra ne tik puiki proga vienoje vietoje išvysti daugybę pasaulinio lygio atlikėjų, bet ir pasimėgauti puikiu reginiu ir galbūt susirasti naujų draugų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *