Rekomenduojame
Pirtiesprekes.lt pristato naujausią pirčių įrangą

Pirties krosnelės

Pasaulyje yra labai daug  pirčių krosnelių gamintojų, tačiau mes visada rekomenduojame rinktis tik žinomų, turinčių ilgametes tradicijas įmonių krosneles.  Taupyti krosnelei  nerekomenduojama, nes tai nėra metalinė dėžė su kaminu. Tai daiktas, kuris turi tarnauti ilgai. Seniausi krosnelių gamintojai ( Narvi, Kota, Aito, Harvia, EOS, Helo) daugelį metų kaupė patirtį ir tobulinio savo gaminius, kad jie taptų ilgaamžiškesni, ekonomiškesni.

Renkantis pirties krosnelę reikėtų apsispręsti, kokios norėtumėte: malkinės ar elektrinės.

krosnis 4

Kitas svarbus aspektas – kokio tipo pirtį mėgstate: sausą, vidutinio drėgnumo ar drėgną.

Sausose pirtyse temperatūra yra 80–110 laipsnių, santykinė oro drėgmė – 5–12%. Krosnelės tokiose pirtyse dažniausiai būna atviros, akmenų kiekis nedidelis, apie 40–60 kilogramų. Vidutinio drėgnumo pirčių  krosnelėse yra didesnis kiekis akmenų, kurie palikti atviri. Tai dažniausiai tos krosnys, kur akmenys yra apjuosti tinklu. Akmenų būna apie 200 kg. Drėgniausiose pirtyse orientuojamasi į iki 80 laipsnių temperatūrą, naudojamos uždaros krosnelės.

Kaip minėta, pirties oro drėgnumas priklauso nuo akmenų kiekio krosnelėje – kuo daugiau akmenų, tuo pirtis drėgnesnė ir priešingai. Vidutinio drėgnumo pirčiai puikiai tiktų krosnelė Narvi Stony 20, kurios akmenų talpa net 210 kg. 

Dėl didelio akmenų kiekio, krosnelė puikiai akumuliuoja šilumą ir ilgai skleidžia malonų ir minkštą garą. Malkinei krosnelei labai svarbu metalo sienelių storis, metalo kokybė bei sudėtis. Kuo metalas storesnis(6–8mm), tuo krosnelės tarnaus ilgiau.

krosnis 3Elektrinių pirties krosnelių karalienės yra akumuliacinio tipo elektrinės pirties krosnelės, kurios leidžia pirtyje sukurti tiek garinės pirties atmosferą, tiek suomiškos saunos, kurios temperatūra apie 80 laipsnių, todėl puikiai tinka, kai šeimos nariai mėgsta skirtingų tipų pirtis. Jeigu norite sausos pirties, kaitinate ją laikydami krosnelės dangtį atidarą. Jeigu norite šlapios pirties su daug garo, uždarote dangtį, leidžiate šilumai prisikaupti ir atidarę dangtį pilatę vandenį ant krosnelės akmenų. Gausite daug nedeginančio garo.

Tai nuostabi krosnelė. Vienintelis trūkumas, kad Jūs nematote akmenų. Norėtųsi paminėti, kad yra ir malkinių akumuliacinio tipo krosnelių.

 

krosnis 2Rinkdamiesi elektrinę pirties krosnelę, visada atkreipkite dėmesį, ar ji komplektuojama su valdymo pultu. Jeigu valdymo pultas į komplektaciją neįeina, prieš pirkdami būtinai pasidomėkite tinkamo pulto kaina.

El. krosnelių privalumai: joms taikomi mažesni priešgaisriniai saugumo reikalavimai nei  malkinėms. Taip pat jums nebereikia rūpintis malkomis, valyti krosnelės, jos turi garo generatorius (jie pirtyje sureguliuoja norimą drėgmę), kai kurios iš jų gali tarnauti ir  kaip patalpos šildytuvas.

Dėmesio! Kuo krosnelių kaitinimo elementų skersmuo didesnis, tuo ilgiau jie tarnaus.

krosnis

Daugeliui pirties fanų tikra pirtis – tik dūminė. Tai senosios pirties krosnies tipas, kai  liepsna eina per akmenis.
Kai tokia krosnimi įkaitinama pirtis, pirmiausia ją reikia išvėdinti, o tik tada galima ja naudotis.

Dūminės pirties megėjų gyvenimą labai palengvina balto dūmo pirties krosnelė, kurios kaitinimo metu liepsna taip pat eina tiesiogiai per akmenis, bet dėl unikalios konstrukcijos dūmai pašalinami per  kaminą, todėl vėdinti tokios pirties prieš naudojimąsi nereikia.

Geriausias tokios krosnies pavyzdys būtų Aito AK pirties krosnis.

Tai šilumą akumuliuojanti pirties  krosnis, kuri, kol kaitinama, neatiduoda daug šilumos į pirties patalpą, nes karštis kaupiamas pačioje krosnyje. Tik tada, kai pradedama maudytis pirtyje ir atidaromas garo dangtis, į pirtį plūsteli šilto oro srautas.

Tai pirties krosnelė, kuri Jums leidžia mėgautis vadinamuoju tikruoju garu. Šios krosnelės garas yra absoliučiai švarus, be dulkių ir nuodegų ir ypač lengvas, nes kaitinant krosnį ugnis eina per akmenis, kurie įkaista iki raudonumo, o kartais net iki baltumo. Ji taip pat pasižymi stebėtinu ekonomiškumu. Izoliuotas, apšiltintas korpusas ir ypatinga pakuros konstrukcija užtikrina, kad šiluminė energija būtų išnaudota maksimaliai.

Ji akumuliuoja tiek šilumos, kad po vieno pirties įkaitinimo vakare, pirtimi galėsite naudotis ir kitą rytą, papildomai nekurdami krosnies. Nors tai nėra modernios išvaizdos gaminiai, tačiau tai tikrai ypatinga krosnelių serija, suteikianti nepamirštamų pojūčių pirtyje. Jeigu turite galimybę, visada rekomenduočiau statyti šią krosnį.

Apibendrinant norėtųsi pasakyti, kad pojūčio skirtumas kaitinantis tarp vieno ar kito tipo krosnelės tikrai jaučiasi net ir ne specialistui. Visuomet rinkitės krosnelę pagal tai, kokio tipo pirtį mėgstate. Tiesa, elektrinėse krosnelėse per tenus išdega šiek tiek daugiau deguonies, tačiau teisingai įrengus pirtį, didelio skirtumo nepajusite.

Jei sunku išsirinkti patiems, visada galite pasikonsultuoti su UAB Poilsio sprendimai specialistais, kurie ne tik įsiklausys į Jūsų pageidavimus, bet ir pasiūlys Jums tinkamiausią variantą. O jeigu reikia kokybiškai įrengti Jūsų pirtelę, mes su malonumu tai padarysime! Gausų pirties reikmenų ir įrangos pasirinkimą rasite mūsų prekybos salonuose: Klaipėdoje (Liepų g.  54) ir Šiauliuose (Vytauto g. 108) arba internete: www.esaunashop.com arba www.pirtiesprekes.lt.