Rekomenduojame
GROŽIO REVOLIUCIJA – 4D veido atjauninimo procedūra

780

„Atjauninimo procedūros lazeriu atliekamos jau kurį laiką, tačiau 4D procedūra yra lazerinių technologijų naujiena. Pasaulyje ji pripažinta kaip itin saugi ir efektyvi odos atjauninimo priemonė. Procedūra nėra chirurginė, o rezultatas, reikia pripažinti, prilygsta plastinių operacijų ir užpildų procedūrų efektui“, – sako klinikos „Grožio chirurgija“ gydytoja dermatologė Ramunė Petrosian. 

Atliekant procedūrą suaktyvinama odos baltymo – kolageno, kuris atsakingas už odos stangrumą, elastingumą ir atsinaujinimą, gamyba. Iškart po procedūros oda tampa pastebimai stangresnė ir lygesnė, panaikinamos ne tik smulkios, bet ir gilesnės raukšlės. 4D atjauninimo procedūrą galima atlikti bet kuriuo sezono metu: epidermio sluoksnis paveikiamas nežymiai, todėl nedidelis odos paraudimas ir patinimas dažniausiai išnyksta per parą. 

„4D procedūros metu skirtingų bangų impulsais paveikiami visi – paviršinis, vidutinis ir giluminis – odos sluoksniai. Tai visiškai neskausmingas ir šalutinių poveikių nesukeliantis veido atjauninimo metodas. Nors amžiaus apribojimų šiai procedūrai nėra, dažniausiai dėl 4D veido atjauninimo kreipiasi 35–60 metų amžiaus moterys, turinčios ryškias mimikos raukšles. Jeigu procedūra atliekama tada, kai odos senėjimo požymiai dar nėra labai ryškūs, vėliau prireiks daug mažiau pastangų, norint išlaikyti gražią odą“, – tvirtina klinikos „Grožio chirurgija“ gydytoja dermatologė Natalija Jasaitienė. 

Procedūra atliekama odą veikiant naujausios kartos dermatologiniu lazeriu „Fotona Dynamis“. Pavadinimas 4D kilo iš to, kad, naudojant skirtingus antgalius, procedūra atliekama keturiais etapais: „Smooth Lifting“, „Frac 3“, „Piano“ ir „Superficial“. Kiekvienas iš jų odą veikia skirtingai. 

„Labai svarbu, kad pacientai atkreiptų dėmesį į tai, jog ši procedūra saugiai ir efektyviai gali būti atliekama tik tuo atveju, jeigu „Piano“ režimui naudojamas specialus antgalis R34T, turintis temperatūros matuoklį. „Piano“ etapo metu skleidžiamas ilgos trukmės šviesos impulsas yra kur kas ilgesnis nei audinių atšalimo laikas, todėl atliekant procedūrą būtina nuolat stebėti audinių temperatūrą. Jeigu procedūra atliekama be minėto specialaus antgalio, ne tik nebus pasiekta norimų rezultatų, bet ir atsiras rizika pažeisti audinius“, – įspėja R. Petrosian. 

Kaune įsikūrusi klinika „Grožio chirurgija“ šiuo metu yra vienintelė klinika Lietuvoje, turinti reikiamą techniką ir galinti atlikti saugią ir „Fotona“ protokolą visiškai atitinkančią 4D procedūrą. 

Pasak N. Jasaitienės, po vienos 4D procedūros rezultatai išlieka iki vienerių metų. Atlikus keletą procedūrų, dar labiau suaktyvinama kolageno gamyba, todėl efektas išlieka kur kas ilgiau. Norint pasiekti maksimalų rezultatą, rekomenduojama atlikti tris procedūras iš eilės kas mėnesį.