Rekomenduojame
D. Zvonkus: „Mūsų šalies pasirodymai Eurovizijoje – niekuo neišsiskiriantys“

Gegužę Lietuvos laukia proga užkariauti Europą ne tik sporto, bet ir muzikos pasaulyje. Prieš visų sporto aistruolių laukiamą Eurolygą, kur tikimasi „Žalgirio“ krepšininkų triumfo, dainininkė Ieva Zasimauskaitė bandys pavergti europiečių širdis Eurovizijoje.  Lietuvė dainų konkurse pirmajame pusfinalyje pasirodys jau gegužės aštuntąją. Žinomas prodiuseris ir kompozitorius Deivydas Zvonkus teigia, kad I. Zasimauskaitės pasirodymas priklausys ne tik nuo pačios dainos, bet ir kitų aplinkybių. 

Lietuvė su daina „When We‘re Old“ Eurovizijos scenoje pasirodys šešta. Tikimasi, kad Lisabonoje žiūrovai jos pasirodymu bus taip pat sužavėti, kaip ir Lietuvoje. Tačiau kol kas drąsiai vertinti Lietuvos atstovės sėkmę  nesiryžtama. „Betsafe“ lažybos internete prognozuoja jog I. Zasimauskaitės šansai užimti pirmąją vietą pusfinalyje mažesni nei 2 procentai. Dar liūdniau, jog žiūrovai lietuvės nemato netgi pirmojo pusfinalio laimėtojų dešimtuke.

Pasak D. Zvonkaus, daina yra išties nebloga. „Kūrinys prasmingas ir išbaigtas. Žinutė jautri ir puikiai atskleidžiama per aiškų turinį. Nelabai rasčiau prie ko prikibti ir ką kritikuoti“, – savo nuomonę apie kūrinį atskleidė kompozitorius.

Tačiau, pasak D. Zvonkaus, rezultatus lems ne tik kūrinys ir I. Zasimauskaitės gebėjimai. Didelę reikšmę turi ir aplinkybės bei tiesiog pasisekimas. „Svarbiausia, kad tarp tų dvylikos pasirodymų nebūtų daug baladžių, nes tokiu atveju būtų per daug sunku išsiskirti. Jeigu Lietuvos pasirodymas bus tarp dviejų energingų dainų, manau, gali net labai pasisekti“,- įžvalgomis dalinasi žymus pramogų pasaulio atstovas.

Jei žvelgiama į dainų tipus, kaip išskyrė D. Zvonkus, panašu, kad I. Zasimauskaitei kol kas šypsosi sėkmė. Prieš ją pasirodys linksmą dainą atliekantis Čekijos atstovas, o po jos pasirodys Izraelio atstovė, kurios atliekama daina taip pat nepriskirtina prie baladžių. Visgi, abi minėtos šalys patenka tarp Eurovizijos favoritų, todėl pasirodymo vietą galima vertinti dviprasmiškai. Čekijos atstovo šansai laimėti vertinami apie 12,4%, o Izraelio atstovės net 40%. Lietuvos šansai laimėti Eurovizijos finalą, kaip bebūtų gaila, nesiekia nei procento.

Visgi, yra ir kuo džiaugtis. I. Zasimauskaitės baladė „Youtube“ platformoje turi daugiau nei milijoną peržiūrų, kai tuo tarpu pusė Eurovizijos dalyvių nėra pasiekusios tokių gerų rezultatų. Tačiau Izraelio atstovė čia ir vėl veržiasi į priekį – jos pasirodymo peržiūros siekia keliolika milijonų.

Pati I. Zasimauskaitė anksčiau yra minėjusi, jog situaciją vertina teigiamai ir yra nusiteikusi pozityviai, kad turės galimybę pasirodyti tarp dviejų favoritų. D. Zvonkus teigia, kad Lietuvos vietą visgi greičiausiai nulems kitų šalių pasirodymai. „Lietuvos daina nėra ryški. Prisiminkime Lordi arba Conchita Wurst pasirodymus, kurie įsirėžia visų atmintyje ilgam laikotarpiui. I. Zasimauskaitės pasirodymas ne toks, todėl ir rezultatas priklausys nuo kitų pasirodymų, grubiai tariant, kaip blogai jie pasirodys“, – teigia kompozitorius.

Pasak pramogų pasaulio atstovo, kol lietuviai nepasiryš rizikuoti, tol didesnių pokyčių Eurovizijos dainų konkurse tikėtis neverta. “Lietuvoje nėra ekscentriškų atlikėjų, nebijančių pasirodyti kitokiais, o jeigu ir yra, jų nepalaiko žiūrovai. Vieninteliai ganėtinai išsiskyrę buvo “LT United”, kuriems simpatizavo ne tik lietuviai, bet ir kitų šalių Eurovizijos mėgėjai. Tačiau dažniausiai Lietuva pasirenka saugų kelią ir siunčia niekuo neišsiskiriančius pasirodymus, atitinkami ir rezultatai”, – apibendrino D. Zvonkus.

Šiemet Lisabonoje susirungs 43 šalių atstovai. Konkurso finalas vyks gegužės 12 dieną, o pusfinaliai – 8 ir 10 dienomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *