Rekomenduojame
5 žingsniai, padėsiantys apsispręsti dėl apšvietimo


Šviesios patalpos paprastai asocijuojasi su lengvumu ir tvarka. Nuo apšvietimo priklauso, ar darbo kambaryje vyraus darbinga, o miegamajame – palanki miegui aplinka. Šviestuvų sistema namuose turi pasižymėti harmonija. Tai reiškia, kad jų stilius privalo sutapti. Parduotuvėje „Ekoliumenas“ šviestuvai pasižymi stilingumu ir kokybe už prieinamą kainą. 

5 parametrai šviestuvui pasirinkti

1.    Dydis ir forma. Prie namų interjero dydžiu, forma derantys šviestuvai suteikia harmonijos visoms patalpoms. Tai sukelia estetinės darnos ir tvarkos įspūdį, nes šviestuvas yra ne tik apšvietimo priemonė, bet ir reikšminga interjero detalė. Skandinaviško stiliaus interjere tam skiriamas ypatingas dėmesys. Vis dėlto funkcionalumas (šviesos skaida) turėtų būti svarbesnis nei dizaino ypatybės. 

2.    Kokia patalpa? Šviestuvo vieta namuose daro įtaką lempučių spalvos pasirinkimui. Jų skleidžiama šviesa gali būti šilto arba šalto atspalvio. Apie 3 000 K siekiantis šviesos srautas laikomas šiltu, 4 000 K – šaltu. Kitaip pastarasis dar vadinamas darbo šviesa. Vizualiai šviesa dažniausiai padidina erdvę. Parduotuvėje „Ekoliumenas“ šviestuvai pasižymi paprastu pritaikymu tiek darbo, tiek poilsio erdvėms. 

Specialistai rekomenduoja pirmiau rinktis pagrindinio apšvietimo sistemą, ir tik vėliau derinti likusius šviestuvus. Kambaryje turėtų būti vienodo stiliaus daiktų, tada jie lengvai derės tarpusavyje. 

3.    Skirta zoniniam apšvietimui ar visam kambariui? Skirtingose erdvėse reikia skirtingų šviestuvų. Šiuo metu populiaru rinktis gaubto ar sferos formos šviestuvus. Šviestuvais nereiktų apkrauti erdvės – tam puikiai tinkamas modernus ar net minimalistinis stilius. Darnios šviestuvų sistemos nesukels chaoso namų interjere. Jį pagyvinti galima zoninį apšvietimą formuojančiais staliniais šviestuvais ar toršerais.  

4.    Kabinti, įmontuoti ar statyti šviestuvus? Tam įtaką daro lubų aukštis ir šviesos sklidimo kampas. Kryptinius šviestuvus pritaikyti namuose lengviau, nes galima pasirinkti, kokiu kampu bus išsklaidoma šviesa. Populiarūs „Ekoliumenas“ šviestuvai yra: sietynai, plafonai, sieniniai, staliniai ir kiti. Aukštoms patalpoms galima rinktis kabinamus ilgus šviestuvus arba toršerus. Čia lakoniškumas ypač vertinamas. Siaurose erdvėse vengti derėtų masyvių šviestuvų. Vietoj jų galima rinktis subtilius sieninius, lėkštės formos šviestuvus. 

5.    Koks stilius? Skandinaviškas, minimalistinis, modernus stilius – šiuolaikiškas sprendimas, nes šie stiliai skatina orientuotis į kokybę, o ne kiekį. Namus apkrovus netinkamais šviestuvais, gali susiformuoti rimtas estetinis disbalansas. Vienodos spalvos ir formos suteiks stiliaus vientisumo visiems namams. 

Kaip išvengti dažnų klaidų?

Vienus kambarius apšviesti sudėtingiau nei kitus. Pavyzdžiui, įprasta, kad spintose ir vonioje trūksta šviesos. Tam tinkamiausi įmontuojami šviestuvai – jie neužima daug erdvės tokiose siaurose erdvėse. Laiptinėse taip pat galima derinti įmontuojamus ir lubinius šviestuvus. Toks sprendimas padėtų užtikrinti saugumą. Taip pat reikėtų atidžiai įvertinti zoninio apšvietimo poreikį. Geriausia šiuos niuansus apgalvoti iš anksto. Tačiau suteikti patalpų apšvietimui daugiau funkcionalumo ar stilingumo – paprasta. Salone „Ekoliumenas“ šviestuvai pasižymi paprastu pritaikymu ir lengvu naudojimusi, todėl išvengsite bet kokių techninių rūpesčių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *